“پشتیبانی شبکه را جدی بگیرید ! “انتخاب نادرست = نابودی کسب وکار 

 

پشتیبانی شبکه (network support) از الزامی ترین واساسی ترین نیازهای هر سازمان وکسب و کاری می باشد. ما در پارمونت این دغدغه مهم را درک کرده و به بررسی الزام راه اندازی و پشتیبانی شبکه خواهیم پرداخت. در این نوشتار به اختصار چیستی پشتیبانی شبکه نیز بررسی خواهد شد.

“پشتیبانی شبکه دغدغه مدیران”

همچنین خواهید دانست که چرا شرکت شما به پشتیبانی شبکه نیاز دارد . در ادامه این مقاله با ویژگی های یک شرکت حرفه ای پشتیبانی شبکه آشنا شده و خواهید دانست که به چه روش هایی  از شبکه کسب وکار شما نگهداری می شود. در این نوشتار به بررسی اینکه پشتیبانی شامل چه مواردی می باشد نیز پرداخته می شود. در انتها خواهید دانست مزایا برون سپاری خدمات پشتیبانی شبکه چیست و فرآیند راه اندازی شبکه سازمانتان را توسط پارمونت بررسی خواهیم نمود.

پشتیبانی شبکه چیست؟

 

برای درک صحیح این مفهوم نیاز است ابتدا تعریفی کلی از شبکه کامپیوتری داشته باشیم. به تعدادی کامپیوتر (حداقل 2 و حداکثر بی نهایت) که به منظور اشتراک گذاری منابع سخت افزاری و نرم افزاری به یکدیگر متصل هستند، شبکه کامپیوتری گفته می گویند. حال با این تعریف، پشتیبانی شبکه به خدمات نگهداری شبکه به منظور حفظ پایداری و عملکرد مناسب آن گفته می شود.

 

پاسخ سوالاتی که در حوزه پشتیبانی شبکه حتما با آن ها برخورد خواهید کرد را اینجا  بخوانید 

 

آیا مجموعه ما به خدمات پشتیبانی شبکه نیاز دارد؟

شبکه کامپیوتری پارمونتاگر صاحب یا مدیر یک کسب وکار هستید و با دغدغه های زیر مواجهید به خدمات پشتیبانی شبکه نیاز دارید:

 1. آیا شبکه کامپیوتری شما پایدار نیست و با مشکل قطعی شبکه روبروست ؟(کارمندان به هنگام استفاده از نرم افزارها و سخت افزارها با مشکل مواجه می شوند)
 2. آیا می خواهید  پهنای باند خود را مدیریت کنید؟ (به کارمندان بر اساس نیاز کاری اینترنت اختصاص داده نشده است)
 3. آیا اطلاعات به صورت جزیره ای نگهداری می شود؟ (هر کارمند اطلاعات مربوط را در سیستم خود نگهداری کرده و فضایی برای یکپارچه سازی اطلاعات وجود ندارد)
 4. آیا از سطح دسترسی به اطلاعات کارمندان خود نگرانید؟ (کارمندان به اطلاعاتی دسترسی دارند که موردنیاز نیست و می تواند به سازمان شما آسیب بزند)
 5. آیا نگران آلوده شدن سیستم ها به ویروس ها و از بین رفتن اطلاعات خود هستید؟
 6. آیانیروهای شما دائماً در استفاده از نرم افزارهایی مثل اتوماسیون و حسابداری با مشکل مواجه هستند و عدم پیشرفت کار خود را به این دلیل می دانند؟
 7. آیا دائماً برای استفاده از پرینتر، اسکنر، فکس و سایر دستگاه های به اشتراک گذاشته شده با مشکل مواجه می شوید؟
 8. آیا شرکت پیمانکار فعلی به درستی پاسخگو نمی باشد؟
 9. آیا استراتژی برای آینده IT وجود ندارد
 10. آیا با شرکت های ارائه دهنده نرم افزار مشکل دارید و ازنظر فنی نمی توانید پاسخگو باشید؟
 11. آیا از امنیت شبکه سازمان خود اطمینان ندارید؟
 

در مجموع می توان گفت که اگر در هر مجموعه و سازمانی که که بیش از یک سیستم کامپیوتری وجود دارد،  نیاز به اشتراک گذاری دیتا می باشد در نتیجه استفاده از شبکه های کامپیوتری ضروری و الزامی است. افزون بر اینکه  اشتراک گذاری سخت افزارهای سازمانی مانند پرینتر ، اسکنر و …. از دلایل اصلی و مهم راه اندازی شبکه در  کسب و کارها میباشد. با فرض اینکه یک سیستم کامپیوتری به تنهایی می تواند مفید باشد، چندین رایانه به صورت شبکه، کارایی  بیشتر و بهینه تری خواهند داشت. میتوان نتیجه گرفت که صرفه جویی در منابع و تجمیع و کنترل اطلاعات از اهداف اصلی راه اندازی شبکه کامپیوتری در سازمان ها و کسب و کارها محسوب می شود.

پرواضح است که بااهمیت روزافزون استفاده از کامپیوترها و لزوم حفظ اطلاعات، خدمات پشتیبانی شبکه از ضروریات هر سازمانی است. برای درک اهمیت این موضوع کافی است با یک محاسبه ضرر و زیان مجموعه خود از خرابی و یا عدم کار آیی مناسب شبکه کامپیوتری خود را در چند ساعت محاسبه نمایید. موارد ذکرشده در بالا تنها بخشی از دغدغه های سران سازمان ها در ارتباط با نگهداری شبکه است. هدف از برون سپاری خدمات نگهداری و پشتیبانی شبکه کامپیوتری بالا بردن راندمان کارمندان و بهینه سازی عملکرد یک سازمان است. شما با انتخاب یک شرکت حرفه ای در این زمینه ضمن افزایش کارایی و بهره وری مجموعه خود دیگر دغدغه ای در این رابطه نخواهید داشت.